Podporujeme

Youtube:
Hráčske severy:
Powered by:

Podporujeme

Web:
Youtube:
Facebook:
.

Space Engineers

 

     Space Engineers je sandboxová hra, ktorá je dostupná na iba počítači, od multiplatformového obchodu Steam, od spoločnosti Keen Software House. Je to 3D hra podobná Minecraftu. Nuž narozdiel od Minecraftu je Space Engineers nekubická hra. Zatiaľ čo Minecraft sa skladá z kociek tak Space Engineers sa skladá z rôznych geometrických útvarov.

História Space Engineers

     Hra Space Engineers vznikla v spoločnosti Keen Software House Marekom Rosom 23. Októbra 2013, v Prahe. V tento istý deň hra sa začala predávať. Taktiež sa nevolala Space Engineers ale Space Engineer Alpha. V tej dobe hra nemala veľa objektov. Vtedy sa všetky objekty delili na planéty, stanice, veľké a malé lode a takto to skoro zostalo až dodones. Dňa 15. Decembra 2016 prešla hra do štádia Beta a pridali veľa nových objektov. Pridali napr.: Platinum, Rádio-komunikačné komponenty.

Štýly hrania

     V tejto hre existuje mnoho štýlov hrania. Základné sú Missions, Creative a Boj o život(Survival). V Missions prechádzate veľa misiami ako výcvik boja, evakuácie... V Creative nie ste obmedzení skoro v ničom okrem gravitácie. Môžete stavať stanice, veľké a malé lode a nimi napríklad útočiť na nepriateľov alebo sabrániť pred nimi. V Boji o život(Survilal) si musíte zaobstarať kyslík a materiály na stavbu lodí, obrany a staníc. Ťažíterudy na asteroidoch a planétach. Môžete hrať SiglePlayer, ale aj s priateľmi(MultiPlayer). Na každej mape sú takzvané frakcie. Friendly Group, Space Pirates, Giant Tarantula a iné. Objavujú sa aj neznáme siglály, ktoré môžete nachádzať na rôznych miestach.

Modifikácie a Workshop

     Tak ako v Minecrafte ľudia vytvorili modifikácie, aby obohatili hranie hry. V tomto prípade sa nenachádzajú na oddlišných stránkach a platformách. Služba Steam umožňuje "WorkShop" a tam nahrávať svoje modifikácia a vylepšenia. Okrem modifikácii sa na Steam WorkShope nachádzajú rôzne scripty a modely rôznzch budov, lodí, staníc a iných vecí.

Deluxie verie

     Hra Space Engineers ponúka tiež Deluxe verziu, kde dostanete zlatý skafander, náradie a dostanete iné veci ako achievementy...

Ako sme my dostali k hre?

     V roku 2015 sme hľadali vesmírny simulátor a pozerali videá Direwolfa20. Náhodou sme videli ako začal novú sériu z tejto hry. Dlhodobo sme ju sledovali a neskôr aj kúpili a v roku 2018 sme ju začali natáčať.